Bazyliszek - najdzielniejszy pies świata
16 maja 2011

Bazyl, 2 letni psiak, który miał 20% szansy że w ogóle będzie chodził - a teraz biega!

Bardzo pogodny, radosny z ogromną wolą pokonania wszelkich przeciwności losu. W grudniu 2010 przebywał w schronisku, sparaliżowany, miał być uśpiony. I wtedy te czarne oczy złamały serce jednej kobiety, która postanowiła dać mu szansę. Wzięła do siebie, mimo że miała już sporo własnych psów. Nosiła, sprzątała gdy załatwiał się pod siebie - całkowicie sparaliżowany, cierpiał i nie był w stanie załatwiać się tak jak chciał - na zewnątrz. Weterynarz orzekł, że ma 20% szans na poruszanie się o własnych siłach.

Walka z chorobą była bardzo trudna, jednak ogromna wola życia Bazyla zdziałała prawdziwe cuda. A może nie tylko to?

Bazyl po 3 tygodniach stanął na własnych, drżących łapkach. Zaczął sam wychodzić na zewnątrz. Z dnia na dzień zaczął odzyskiwać pewność chodzenia, a teraz - 2 miesiącej później, biega, biega i biega. Uwielbia bieganie, aportuje piłki, podskakuje i kocha cały świat.

Bazyl pokonał chorobę mimo że prawie nikt nie wierzył w jego wyleczenie. Jest młody, zapatrzony w ludzi, kocha wszystko co chodzi i biega. Jest świetnym kandydatem na przyjaciela rodziny z dziećmi, jak i dla osób żyjących solo. To niesamowicie łagodny, oddany i wierny psiak.

Bazyl znalazł swój dom z ogrodem do biegania.