Prego - chart o wspanialym charakterze
18 lipca 2010

Prego to chart około 3 letni, waży ok. 40kg. Obecnie trochę grubawy, bez kondycji, bez zarysowanych mięśni. Widać, że przez ostatnie miesiące siedział w zamknięciu, nie miał dostępu do regularnego biegania. Ma teraz ogromny zapał do szaleńczych biegów. Szybciutko odzyska kondycję, sylwetkę i muskulatruę charcią.

Jest bardzo, bardzo przyjacielski i łagodny. Merda ogonkiem, podsuwa łeb do głaskania, skacze - ale tak w miejscu, nie opiera się łapami o człowieka - tak śmiesznie to wygląda jakby na dwóch łapach chodził. Akceptuje wszystkich dorosłych, dzieci większe i mniejsze. Jest oazą łagodności.

Posłuszny, czasem tak po charciemu :). Na wyraźne "nie" - zaniecha tego czego się zabrania, ale jeżeli bardzo mu zależy, to wykorzysta chwilę nieuwagi i znów próbuje tego co mu zabroniono.

Z psami kontakty bez zastrzeżeń próbowaliśmy z innymi chartami, z mniejszymi od razu chce się bawić. Na większe i kudłate najpierw szczeka, ale potem ostrożnie podchodzi i też podchodzi bez cienia agresji. Jakby się troszkę kudłatych braci obawiał. Bardzo lubi się bawić, biegać, gonić z innymi psami.

To dobry psiak dla ludzi aktywnych, dla rodziny - najlepiej z paro-letnimi dziećmi, przy mniejszych dzieciach trzeba go trochę poćwiczyć żeby nauczył się że dziecko to nie dorosły, i łatwo je przewrócić przechodząc obok...

 

 

 

Prego trafił do wspaniałego domu. Powodzenia na nowej drodze, kochany psiaku!