Harry - pies w typie greyhounda
20 maja 2014


Harry - pies w wieku ok. 5 lat, ma 70 cm w kłębie i waży 30 kg. Pręgus obecnie przebywa w domu tymczasowym, mieszka z dwiema suczkami w typie charta, z którymi spędza czas na zabawie. Mimo to bardzo potrzebuje swojego człowieka, idealnie czułby się jako jedyne zwierzę w domu.

Harry siedząc sam w domu jest bardzo grzeczny, nie niszczy, nie brudzi, spędza czas na spaniu, chrupaniu gryzaków bądź zabawie piszczałkami.

W domu tymczasowym poznał zasady życia w bloku, przed wyjściem na spacer siada na korytarzu i czeka na założenie obroży, to samo robi po powrocie ze spaceru. Mieszka w dużym mieście, więc uliczny gwar nie jest mu obcy. Podczas podróży autem pies grzecznie leży lub śpi, nie ma choroby lokomocyjnej. Harry nadaje się zarówno dla osób, które lubią spędzać wolny czas na kanapie lub spokojnych spacerkach, jak i dla bardziej aktywnych. Pies w stosunku do dzieci jest bardzo łagodny, delikatnie bierze smaczki z rączek, cieszy się gdy zwracają na niego uwagę na ulicy. Mimo to dzieci nie będą mogły wyprowadzać go same, ponieważ mogą sobie jeszcze z nim nie poradzić. Pręgus w relacji z człowiekiem jest ufnym i wiernym psem, szuka kontaktu i dopomina się przytulania. Podczas zabiegów pielęgnacyjnych wykazuje się dużym zaufaniem i cierpliwością, wizyty u weterynarza przebiegają bardzo spokojnie. Dzięki postawie ukierunkowanej na człowieka łatwo uczy się nowych komend, których wykonywanie sprawia mu wiele radości. Harry zna takie komendy jak: siad, waruj, łapa, zostań, patrz (skupienie uwagi na przewodniku).

 

Na spacerach pies wymaga pracy, ma problem w kontaktach z obcymi psami. Nie jest to kłopotliwe, po prostu wymaga konsekwentnej nauki w ignorowaniu psów, która podjęta została już w domu tymczasowym, powoli widoczne są efekty pracy. Z pewnością rezultaty nauki będą szybsze, gdy pies znajdzie swój dom i swojego człowieka. Pręgus nie nadaje się do domu z kotem lub innymi małymi zwierzętami, nie toleruje samców, może zamieszkać ze spokojną suką, najlepiej gdyby był jedynym pupilem w domu, jednak nie jest to warunkiem adopcji.

Harry jest zaczipowany, odrobaczony, zaszczepiony oraz wykastrowany. Aby adoptować psa należy wyrazić zgodę na wizytę przed i poadopcyjną, podpisać umowę adopcyjną oraz wyrobić zezwolenie na utrzymywanie mieszańca charta.

Harry znalazł dom i odpowiedzialnego właściciela,zamieszkał w Warszawie.Życzymy wszystkiego najlepszego na wspólnej drodze życia!