TADZIK - charcie szorstkowłose cudo
17 marca 2014

Tadzik to młody pies,ok 2-3 letni,mix charta z terrierem,przypomina z wyglądu miniaturę deerhounda. Jest średniego wzrostu psem, ma 60 cm w kłębie, czarny z białymi znaczeniami, przypomiana ciemne umaszczenie pieprz/sól. Pozostawiony sam w domu zachowuje się grzecznie i niczego nie niszczy.Na początku podsikiwał w domu,w tej chwili utrzymuje już czystość.

Zna podstawowe komendy, umie ładnie chodzić na smyczy i jeździć samochodem. Tadzik jest tolerancyjny do psów,suk jak i kotów. Unika konfrontacji z nachalnymi psami na spacerze, wtedy szuka wsparcia u opiekuna chowając się za jego nogi.

Jest delikatnie nieufny w stosunku do obcych mężczyzn, ale wystarczy trochę cierpliwości i łagodności, a sam się z czasem przełamuje i nabiera pewności. Widać, że jego życie nie było od początku usłane różami, bo Tadzik nie lubi jak mówi się do niego podniesionym tonem głosu. Generalnie jest bardzo wrażliwym i subtelnym psem. Absolutnie nie sprawdzi się w domu gdzie są małe, nadpobudliwe i głośne dzieci. Optymalnym rozwiązaniem byłby dla niego dom z opanowaną, spokojną osobą, która będzie dla niego przewodnikiem.

Tadzik jest łasy na smaczki, będzie idealnym materiałem do pracy pozytywnymi metodami. Tadzik to fajny,wesoły i przyjacielski pies, za opiekunką chodzi krok w krok merdając ogonem.

Jego kondycja fizyczna jest jeszcze dosyć słaba, nie można go przemęczać na spacerach. Jest jeszcze bardzo chudziutki, więc jedzenie jest dla niego bardzo ważne :)

Tadzik jest odrobaczony,zaszczepiony,zachipowany i wykastrowany.

 

Cudowny szorstkowłosy Tadzik zamieszkał w Warszawie,swojego Pana zauroczył wspaniałym charakterem i niebanalnym wyglądem.

Powodzenia Chłopaki !!