Jula - charcie dziecko
12 maja 2014

Jula to 7 miesięczny mieszaniec charta.
Jest średniej wielkości psem, ma około 56 cm w kłębie, już raczej nie rośnie. Jest dość masywna i ciężka w porównaniu z whippetem. Najprawdopodobniej jest mieszańcem charta polskiego z whippetem.  
Wychowuje się od szczeniaka z whippetami, w związku z czym nabrała przekonania, że jest whippetem. Uwielbia się przytulać, leżeć na kolanach.
Jula jest psem o wspaniałym charakterze: ciepła, wylewna i urocza. Jest bardzo zrównoważona, nie boi się niczego,a na nowości reaguje zaciekawieniem. Bez problemu jeździ samochodem, odnajduje się w tłumie i dużej ilości psów, nie płacze, nie robi kłopotów, po prostu kładzie się spać, albo spokojnie obserwuje. Świetnie dogaduje się whippetami, ma bardzo dobry stosunek do innych psów, zaczepia je do zabawy. Nie ma w niej cienia agresji. Kotów nie poznała.
Jula jest chartem zatem lubi biegać, jednak nie wykazuje tendencji do polowania, nie interesują ją bieganie za czymś ani ucieczki sprintem na duże odległości. Po prostu robi sobie sama swoje małe biegi wkoło. Codziennie spaceruje bez smyczy i na smyczy.
Jest bardzo pojętna i mądra, wyważona i myśląca.
W tej chwili jest jeszcze szczeniakiem, i to w trudnym okresie, więc zdarza się, że nie reaguje na wołanie, dużo też gryzie i potrafi zniszczyć to i owo. Przyszły właściciel musi się liczyć z tym, że nie przeszła szkolenia, a do tego przywykła do spania na kanapach i w łóżku.
Potrzebuje osoby która ją wychowa, nauczy komend, będzie z nią dużo pracować i będzie w stanie poświęcić jej wiele czasu, ponieważ Jula uwielbia robić coś i bardzo łatwo się nudzi. A kiedy się nudzi to potrafi niszczyć.
Szukamy dla Juli kochającego domu, najlepiej z ogrodem bo Jula kocha ogród i przestrzeń.
Jula może zamieszkać również w mieszkaniu,pod warunkiem że przyszły właściciel zapewni jej codzienne długie spacery i wycieczki. ieszkanie w bloku i codzienne długie spacery i wycieczki.
Zatem priorytetem nie jest dom z ogrodem a dużo czasu i chęci do wychowania psa i przebywania z nim, uczynienia go częścią swojego życia.
Naszym marzeniem jest by Jula trafiła do domu w którym będzie traktowana jak dziecko, zabierana na wycieczki i wakacje, do miasta i do parku, nad morze i w góry, gdziekolwiek, byle wszędzie razem.
Preferujemy dom bez małych dzieci,ze starszymi Jula bez problemu się dogada i będzie im chętnie towarzyszyć na wspólnych spacerach.
Nie wyobrażamy sobie też, by Jula miała siedzieć cały dzień sama, bez człowieka.
Potencjalny właściciel Juli będzie musiał ją wysterylizować oraz zgodzić się na wizytę przedadopcyjną.
Szukamy osoby, która będzie chętnie utrzymywała z nami kontakt, dzwoniła, wysyłała zdjęcia.

Jula ujęła za serce swoją tymczasową Rodzinę tak mocno,że zostaje z nią na zawsze!
Bardzo nas ucieszyła ta wiadomość,wszystkiego najlepszego życzymy !