Charty W Potrzebie - Już znalazły dom

Kacperek

25 października 2015

Kacperek 2 letni mix-charta ,wzrostu około 70 cm w kłębie to delikatny , szczupły , zgrabny , słodki i powabny chłopaczek . Historia jego podobna do tysiąca innych , błąkający się wychudzony pies który przez parę miesięcy próbuje przetrwać w świecie szybko pędzących aut i całego tego jazgotu miejskiego , częsty bywalec pobliskiego ryneczku bijący Handlowców po oczach swoimi wystającymi żeberkami zawsze coś do jedzenia dostał . Instynkt przetrwania kazał jednak Kacperkowi trzymać ludzi na bezpieczną odległość za pewne z racji jakiś nie przyjemnych doświadczeń jednak znalazł się człowiek który częstym dokarmianiem zdobył zaufanie Kacperka i tym sposobem uratował mu życie. Kacperek to psiak prze kochany , wielki przytulak który podchodzi i zaczepia łapą prosząc o głaski , nie mogę na niego powiedzieć złego słowa .Dogaduje się ładnie z innymi czworonogami w bliskim kontakcie był z dwoma samcami i bardzo ładnie się dogadały . Nie sprawia żadnych kłopotów i kiedy musi zostać w domu nie protestuje , ale kiedy wrócisz przywita cię stęskniony ,tańczący z wielkiej radości pies . Kacperek jest już wykastrowany i szuka kochającej rodziny bo nie ma to jak własny dom z osobistymi rączkami do miziania . Warunkiem adopcji jest wizyta przed adopcyjna oraz podpisanie umowy , Kacperek przebywa obecnie w domu tymczasowym w Piotrkowie Tryb zainteresowanych zapraszamy w odwiedziny .

Kacperek już w nowym domku Emotikon smile Zamieszkał w Poznaniu , będzie miał ''brata '' whippeta i w rodzinie dwie whippecie dziewczynki .

Znaleziono pręgowaną charcicę !!!

09 października 2015

12.01.2015 znaleziono suczkę charta , Soborzyce gmina Dąbrowa Zielona woj.ślaskie

Sunia ma już nowy dom,właściciel się nie zgłosił.

Suzanka

21 października 2015

Suzanka w typie charta ,wzrost około 60-65 cm . Śliczna , grzeczna sunia która dłuższy czas błąkała się
samotnie ,przerażona zapewne szukając swojego domu , pytanie tylko czy ten dom niechcący zgubił Suzankę czy zrobił to celowo ,ponieważ nikt jej nie szukał ani nie szuka . Szukamy nowego domku który pokocha sunię do końca jej dni a nie tylko na chwilę.
Sunia ma ogrom zalet , z czystym sumieniem mogę ją wychwalać pod niebiosa
W DOMU ; miękka kanapa i Suzanki nie ma , z ogromną przyjemnością wyleguje się w pieleszach ,nie niszczy , przesypia nie obecność opiekunów.Nie jest natrętna choć kocha człowieka całą sobą.
WC ; korzysta z toalety na zewnątrz
KUCHNIA ; brak u ważności może skutkować stratą obiadu , łasuch i ''złodziejaszek'' swoją drogą charcie typy mają to chyba w genach :)
SPACEREK ; idziesz na spacer z psem ''widmo'' wrażenie jak by się trzymało samą smycz , puszczona luzem pilnuje się opiekuna .
KONTAKTY MIĘDZY PSIE-KOCIE  ;  .Zero konfliktów .Kotki toleruje
AUTO ; wskakuje , kładzie się grzecznie i jedzie .
KĄPANIE ; Wyjdziesz z niej cało , bez śladów pazurów na swoim ciele , nie będziesz też ociekać wodą ani panikować z powodu potopu w łazience .
Ot i cała Suzanka , sunia ma około 4- 5 lat .Jest wysterylizowana ,zaszczepiona i odrobaczona .Przebywa w domu tymczasowym w woj Śląskim .Warunkiem adopcji jest wizyta przed adopcyjna , podpisanie umowy adopcyjnej . Zwykła procedura ,nic strasznego :)

Suzanka już we własnym domku , zamieszkała w Kraśniku ,Państwo pokochali ją od pierwszego wejrzenia ,pokonali ponad 800 km żeby już na zawsze mieć ją przy sobie.

Harry - pies w typie greyhounda

20 maja 2014


Harry - pies w wieku ok. 5 lat, ma 70 cm w kłębie i waży 30 kg. Pręgus obecnie przebywa w domu tymczasowym, mieszka z dwiema suczkami w typie charta, z którymi spędza czas na zabawie. Mimo to bardzo potrzebuje swojego człowieka, idealnie czułby się jako jedyne zwierzę w domu.

Harry siedząc sam w domu jest bardzo grzeczny, nie niszczy, nie brudzi, spędza czas na spaniu, chrupaniu gryzaków bądź zabawie piszczałkami.

W domu tymczasowym poznał zasady życia w bloku, przed wyjściem na spacer siada na korytarzu i czeka na założenie obroży, to samo robi po powrocie ze spaceru. Mieszka w dużym mieście, więc uliczny gwar nie jest mu obcy. Podczas podróży autem pies grzecznie leży lub śpi, nie ma choroby lokomocyjnej. Harry nadaje się zarówno dla osób, które lubią spędzać wolny czas na kanapie lub spokojnych spacerkach, jak i dla bardziej aktywnych. Pies w stosunku do dzieci jest bardzo łagodny, delikatnie bierze smaczki z rączek, cieszy się gdy zwracają na niego uwagę na ulicy. Mimo to dzieci nie będą mogły wyprowadzać go same, ponieważ mogą sobie jeszcze z nim nie poradzić. Pręgus w relacji z człowiekiem jest ufnym i wiernym psem, szuka kontaktu i dopomina się przytulania. Podczas zabiegów pielęgnacyjnych wykazuje się dużym zaufaniem i cierpliwością, wizyty u weterynarza przebiegają bardzo spokojnie. Dzięki postawie ukierunkowanej na człowieka łatwo uczy się nowych komend, których wykonywanie sprawia mu wiele radości. Harry zna takie komendy jak: siad, waruj, łapa, zostań, patrz (skupienie uwagi na przewodniku).

 

Na spacerach pies wymaga pracy, ma problem w kontaktach z obcymi psami. Nie jest to kłopotliwe, po prostu wymaga konsekwentnej nauki w ignorowaniu psów, która podjęta została już w domu tymczasowym, powoli widoczne są efekty pracy. Z pewnością rezultaty nauki będą szybsze, gdy pies znajdzie swój dom i swojego człowieka. Pręgus nie nadaje się do domu z kotem lub innymi małymi zwierzętami, nie toleruje samców, może zamieszkać ze spokojną suką, najlepiej gdyby był jedynym pupilem w domu, jednak nie jest to warunkiem adopcji.

Harry jest zaczipowany, odrobaczony, zaszczepiony oraz wykastrowany. Aby adoptować psa należy wyrazić zgodę na wizytę przed i poadopcyjną, podpisać umowę adopcyjną oraz wyrobić zezwolenie na utrzymywanie mieszańca charta.

Harry znalazł dom i odpowiedzialnego właściciela,zamieszkał w Warszawie.Życzymy wszystkiego najlepszego na wspólnej drodze życia!

MERLIN - piękny pies w typie charta polskiego

09 lutego 2015

Merlin to ok 5-cio letni pies w typie charta polskiego.Przyjazny w stosunku do innych psów i suk,nie jest typem dominanta. Koty - rezydenci też nie bardzo go interesują,nie szuka ich na ogrodzie,ani nie usiłuje gonić.
Prawdopodobnie nie mieszkał szybciej w domu, czuł się w nim bardzo nieswojo i wszystko go dziwiło,ale w tej chwili już wie,że kanapa to najlepszy "przyjaciel" charta.

Przychodzi na zawołanie na zamkniętym terenie,bardzo ładnie chodzi na smyczy przy nodze na spacery,ale bardzo go cieszą powroty do domu, gdzie czuje się bezpiecznie.

Prawdopodobnie był bity, kurczy się przy gwałtownych ruchach. Boi się nowych sytuacji i jest nieufny w stosunku do nowych ludzi. Jest chętny do współpracy, kwestia zaufania i pewnie poradzi sobie z każdą sytuacją.Bardzo sympatyczny, przyjaźnie nastawiony do świata, trochę miłości i poczucie bezpieczeństwa uczynią cuda!

Merlin jest odrobaczony,zaszczepiony,w ykastrowany i zachipowany.
Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną,podpisanie umowy i posiadanie pozwolenia na utrzymywania charta.

Merlin zamieszkał w okolicy Piły ze swoją nowa Rodziną i jest bardzo szczęśliwy. Długiego wspólnego życia życzymy !

 

Czarny - pies w typie greya

19 stycznia 2015

Czarny to duży, mocny pies w typie greya. Ma ok. 2 lata. Jest typem dominanta a swojego pana kocha na zabój i nie chce się dzielić tą miłością z innym czworonogiem Czarny bardzo kocha ludzi i uwielbia spędzać z człowiekiem czas. Jest niesamowitym pieszczochem. Spacer z czarnym mimo, że jest dużym psem to czysta przyjemność. Jest grzeczny, szybko koduje gdzie jest jego dom. W kontaktach z innymi psami spotkanymi po drodze nie jest wylewny, wręcz trzyma dystans. Uwielbia za to jazdę samochodem i nie ma z tym żadnego problemu. W domu zachowuje się bardzo spokojnie, kawał dywanu w zupełności mu wystarcza, nie brudzi a pozostawiony sam nie psoci. Jest wymarzonym psem dla kogoś kto chce mieć oddanego przyjaciela.

Czarny jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany.

Czeka na człowieka, który go pokocha.

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy oraz posiadanie pozwolenia na charta.

Czarny pojechał na Podlasie i zamieszkał w cudownym miejscu z przemiłym Państwem .Nowi właściciele to charciarze z krwi i kości
Azar - młody i wesoły charci mix

23 listopada 2014

Azar jest młodym mieszańcem charta. Chłopak ma ok. 9-12 mies, piękne białe zęby i szczeniackie zachowania. Jest dużym psem, w kłębie ma ok. 70 cm, waży 26 kg. Wygląd może świadczyć o tym, że miał kiedyś w swoich przodkach jakiegoś charta polskiego. W tej chwili jeszcze ciut chudy, z matową i zniszczoną sierścią. Ma obłędnie wielkie, czasami sterczące uszy. Azar psi dzieciak, beztroski, wyluzowany - teraz - bo niektóre zachowania świadczą o tym, że człowiek nie od początku był dla niego synonimem bezpieczeństwa. Azar delikatnie kuli się na podniesioną rękę - widocznie nie raz doświadczył z jej strony krzywdy. Jednak mimo tego, w stosunku do człowieka nie jest zahukanym i wylęknionym psem. Natomiast niepewność i lęk wzbudzają w nim wszelkie nowe okoliczności przyrody - np. szelest wody w studzience kanalizacyjnej na ulicy, jakieś nieznane huki czy podłoga u pani weterynarz, na pewno nigdy nie był psem domowym, psem o którego dbano. Wszystko jest dla niego nieznane i jest wooow z domieszką lęku. Azar jest kontaktowy i przyjaźnie nastawiony do świata ludzkiego. Uwielbia kontakt z człowiekiem, wtula się pod rękę i domaga pieszczot. Gdy zwróci się na niego uwagę Azar wybucha wulkanem miłości i szczęścia - kładzie się wtedy na pleckach, wygina śmiało ciało i wywija swoimi długaśnymi łapami nie wiedząc co jeszcze ze sobą zrobić. Zupełnie łagodny i spolegliwy. Jest takim młodym nieokrzesanym wariatem. uroczy i kochany, nie można obok niego przejść obojętnie. Energiczny i wesoły, uwielbia szaleństwa, to taki skory do psot i harców wesołek. Widać, że nie był niczego uczony, pierwsze wyjście na smyczy nie zaskutkowało niczym, teraz powoli uczymy się, że szelki nie parzą, a na smyczy da się chodzić. Azar boi się wskoczyć do samochodu - trzeba go wnieść - ale podczas jazdy jest bardzo grzeczny i spokojnie siedzi. W ciągu najbliższych dni poznamy jego stosunek do innych zwierząt.
Azar przebywa w Jędrzejowie (świętokrzyskie)


Odpchlenie: tak (26.08 )
Odrobaczenie: tak (26.08 )
Szczepienia: wkrótce
Kastracja: wkrótce
Czip:
tak

Azar znalazł już swój kochający dom.

 

 

Share

Słodka Lolitka - mix whippet

12 czerwca 2014

Lola to młoda,około 3 letnia suczka w typie whippet mix.Wysokość w kłębie ok 58 cm,waga ok 15 kg.
W stosunku do człowieka na początku zdystansowana, ostrożna, nieufna. Natomiast kiedy już się oswoi daje się poznać od jak najlepszej strony i rozkochuje w sobie ludzi. Uwielbia pieszczoty,zabawy,spacery, wylegiwanie się na kanapie.
Tolerancyjna w stosunku do psów,suk,a nawet kotów.
Może być kolejnym psem w rodzinie,ale na pewno ucieszy ją rola rozpieszczanej jedynaczki,gdyż Lolitka uwielbia być w centrum zainteresowania swojego opiekuna.
Lola jest całkowicie bezproblemowa,chętnie zjada suchą karmę,jak i gotowane jedzenie oraz surowe mięso.
Pozostawiona sama w domu utrzymuje czystość i niczego nie niszczy,a jeśli będzie mieć pozwolenie na wylegiwanie się w łóżku to czas nieobecności opiekuna po prostu słodko prześpi.
Dosyć szybko aklimatyzuje się w nowym miejscu,schody czy winda jej nie odstraszają.
Lola bardzo ładnie jeździ samochodem,nie ma choroby lokomocyjnej.

Lolitka jest zaszczepiona, zachipowana i wysterylizowana.

Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną, podpisanie umowy jak również wyrobienie pozowolenia na charta.

Lolitka znalazła już dom i miłość,jest oczkiem w głowie swojej Pani,zamieszkała we Wrocławiu.

Powodzenia Dziewczyny!

Fuks - pies w typie podenco

22 października 2015

Psiak został przywieziony do schroniska z jednej z pobliskich wsi, gdzie błąkająca się suczka oszczeniła się w stodole.
Przyjechał z 3 braćmi - wszystkie mają już domy stałe ,a Fuks obecnie przebywa w domu tymczasowym. Został zabrany przez nas ze schroniska w ciężkim stanie.
Obecnie ma ok. roku.
Lubi poszczekać, pogryźć zabawki i pobiegać po trawie. Lgnie do ludzi, chociaż boi się dzieci. Uwielbia aportować- nie potrzebuje do tego nawet człowieka.
Jednak, gdy tylko nadarzy się okazja przychodzi z zabawką w pyszczku i prosi, żeby ją rzucić. Opanował już sztukę samodzielnego otwierania sobie klamki od drzwi.
Wyglądem przypomina podenco z Ibizy, budowę ma z charta. Jest psem podróżnikiem- bardzo lubi jeździć samochodem. Poza tym jego pasją są ogrody-uwielbia w nich kopać ;)
Mimo swoich rozmiarów jest psem przytulanką, uwielbia mieć kontakt z ludźmi. Dogaduje się z innymi psami i kotami.

Fuks nie szuka już domu, okazało się, że znalazł go już dawno, ponieważ zostaje na zawsze u swoich opiekunów!

Życzymy długiego i szczęśliwego wspólnego życia!

Tarzan - prawie mini wilczarz

09 października 2015

 

Tarzan to ok. 4 - letni pies urodą przypominający wilczarza irlandzkiego, wysokość w kłębie - 65 cm. Całe swoje życie spędził przywiązany do kaloryfera, głodzony i prawdopodobnie bity. Po śmierci właściciela odebrany tymczasowej opiekunce, która rzadko kiedy pamiętała o jego istnieniu.
Obecnie przebywa w domu tymczasowym w okolicach Wrocławia. Mimo przejść jest niezwykle pogodnym psem, łatwo uczącym się, skorym do zabawy. W jego oczach maluje się potrzeba bezgranicznej miłości człowieka, któremu będzie mógł oddać całe swoje psie serce.
Niestety w domu, w którym obecnie przebywa, nie jest tolerowany przez mieszkającą tam suczkę, dlatego nie może tam długo zostać.

 

Historia Tarzana opisana jest na stronie:
http://swidnica24.pl/skazany-na-smierc-glodowa/

Tarzan znalazł już swoje miejsce na ziemi,jest szczęśliwy i kochany.Prawdziwe szczęśliwe zakończenie.

Mandra - 8 letnia suczka chart polski

07 listopada 2014

Szukam domu dla Charta Polskiego. Jest to suczka w wieku 8 lat z hodowli Husarska Szarża. Jestem zmuszony oddać ją, gdyz zmieniłem pracę i niestety nie mam za wiele czasu by się nią zajmowac, a pies ten potrzebuje dużo ruchu na świeżym powietrzu. Suczka od szczeniaka nazywana jest Mandra i na to imię reaguje. W rodowodzie jej imię to MUZA Husarska Szarża. Pies ten całe swoje życie spędziła w domu więc to typowy kanapowiec. Jest bardzo przyjazna i wierna, ale niestety nie toleruje kotów . Mandra bardzo lubi biegac z końmi , potrafi biec na smyczy przy koniu w czasie przejażdżek terenowych.


Warunkiem adopcji jest wyrobienie pozwolenia na posiadanie charta

Mandra ma już swój kochający dom. Powodzenia!

BLANKA - srebrzysta charcia królewna

10 czerwca 2014

Blanka to młoda ok 2,5 letnia charcica,wysokość w kłębie 62 cm,waży ok 20 kg.Delikatna i subtelna zarówno z budowy, jak i z charakteru.

W stosunku do człowieka na początku zdystansowana, ostrożna, nieufna. Natomiast kiedy już się oswoi daje się poznać od jak najlepszej strony i rozkochuje w sobie ludzi. Uwielbia pieszczoty,zabawy z innymi psami,spacery, wylegiwanie się na kanapie. Bardziej preferuje towarzystwo kobiet niż mężczyzn,ale spokojem i delikatnością można kupić jej zaufanie.

Blanka na pewno nigdy nie mieszkała w mieście,gwar i ruch ją na początku bardzo przerażał,dopiero w dt nauczyła się chodzić na smyczy. W domu funkcjonuje zupełnie normalnie,nie boi się nawet chodzić po panelach,bez problemu zostaje sama,utrzymuje czystość i niczego nie niszczy. Nie należy jednak do psów,które celebrują chwile samotności,Blanka bardzo lubi towarzystwo ludzi,psów i kotów.

Blanka jest delikatną i wrażliwą suczką,boi się podniesionego głosu,szybkiego ruchu,wtedy albo kładzie się płasko na ziemi albo chce uciekać.Z tego też powodu szukamy jej domu raczej bez dzieci.Suczka potrzebuje spokojnego,tolerancyjnego i opanowanego opiekuna,który może poświęcić jej dużo uwagi oraz czasu. Blanka szybko się uczy,zna podstawowe komendy,ładnie jeździ samochodem i nie ma choroby lokomocyjnej.

Blanka jest zaszczepiona, zachipowana i wysterylizowana.

Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną, podpisanie umowy jak również wyrobienie pozowolenia na charta.

Królewna Blanka już ma swój zamek,zamieszkała w Zabrzu z cudowną Rodziną.

Dziękujemy za cudowny dom i życzymy długich lat wspólnego życia!

 

Emma - wrażliwa pręgowana charcica

02 września 2014

Emma to ok 5 letnia charcica, waga 20 kg,wysokość w kłębie 60 cm
Na pierwszy rzut oka Emma wygląda jak przerośnięty whippet,jednak nie wiemy na 100 % mieszanką jakich chartów jest ta sunia.
Emma na pewno nie miała łatwego życia i musiała nauczyć się sama siebie bronić. Bywa nadwrażliwa na dotyk i przez to zabiegi przy niej typu kąpiel,czesanie,wizyta u weterynarza mogą być na początku utrudnione,boi się ich.
Do obcych ludzi podchodzi z dystansem,natomiast gdy zaufa opiekunowi to zamienia się w  istnego przytulaka,kanapowowca i chce aby uwaga człowieka była na niej skupiona.Chętnie się uczy,jest bardzo pojętna,otwiera się na ludzi jak i również uczy się bawić.
Bez problemu zostaje sama w domu,utrzymuje czystość,ale ponieważ w życiu zaznała głodu to jest małą złodziejką i jedzenie pozostawione np na stole traktuje jak swoje i się nim częstuje.
Jest zwolenniczką suchej karmy i przysmaków,za surowym mięsem nie przepada.
Emma to suka dominująca w stosunku do innych psów i suk,może jednak zamieszkać ze spokojnym psem lub nawet kotami. Nie nadaje się jednak do domu z małymi dziećmi gdyż się ich boi.
Emma to wrażliwa sunia,szukamy dla niej spokojnego i wyrozumiałego domu,doświadczonego w prowadzeniu psów po przejściach.

Emma jest zachipowana,zaszczepiona,wysterylizowana.
Warunkiem adopcji jest wyrobienie pozwolenie na utrzymywania charta

Emma kilka dni temu zamieszkała w swoim nowym domu. Wszystkiego najlepszego Maleńka !

Fun - wilczarz o wielkim sercu

11 października 2013

Fun to pszeniczny-pręgowany czteroletni wilczarz irlandzki. Jest zdrowym psem o wielkim sercu. Wykazuje się łagodnością w stosunku do kotów i psów małych ras. Ma wspaniały wilczarzowy charakter. Szuka odpowiedzialnego i kochającego domu.

Fun jest już szczęśliwy w swoim nowym domu

 

TADZIK - charcie szorstkowłose cudo

17 marca 2014

Tadzik to młody pies,ok 2-3 letni,mix charta z terrierem,przypomina z wyglądu miniaturę deerhounda. Jest średniego wzrostu psem, ma 60 cm w kłębie, czarny z białymi znaczeniami, przypomiana ciemne umaszczenie pieprz/sól. Pozostawiony sam w domu zachowuje się grzecznie i niczego nie niszczy.Na początku podsikiwał w domu,w tej chwili utrzymuje już czystość.

Zna podstawowe komendy, umie ładnie chodzić na smyczy i jeździć samochodem. Tadzik jest tolerancyjny do psów,suk jak i kotów. Unika konfrontacji z nachalnymi psami na spacerze, wtedy szuka wsparcia u opiekuna chowając się za jego nogi.

Jest delikatnie nieufny w stosunku do obcych mężczyzn, ale wystarczy trochę cierpliwości i łagodności, a sam się z czasem przełamuje i nabiera pewności. Widać, że jego życie nie było od początku usłane różami, bo Tadzik nie lubi jak mówi się do niego podniesionym tonem głosu. Generalnie jest bardzo wrażliwym i subtelnym psem. Absolutnie nie sprawdzi się w domu gdzie są małe, nadpobudliwe i głośne dzieci. Optymalnym rozwiązaniem byłby dla niego dom z opanowaną, spokojną osobą, która będzie dla niego przewodnikiem.

Tadzik jest łasy na smaczki, będzie idealnym materiałem do pracy pozytywnymi metodami. Tadzik to fajny,wesoły i przyjacielski pies, za opiekunką chodzi krok w krok merdając ogonem.

Jego kondycja fizyczna jest jeszcze dosyć słaba, nie można go przemęczać na spacerach. Jest jeszcze bardzo chudziutki, więc jedzenie jest dla niego bardzo ważne :)

Tadzik jest odrobaczony,zaszczepiony,zachipowany i wykastrowany.

 

Cudowny szorstkowłosy Tadzik zamieszkał w Warszawie,swojego Pana zauroczył wspaniałym charakterem i niebanalnym wyglądem.

Powodzenia Chłopaki !!


Diego - mix chart w typie CP

19 maja 2014

Diego to młody,około 2 letni mix charta w typie charta polskiego.

To bardzo łagodny i przyjazny pies,zarówno do dzieci jak i zwierząt.Jest wesoły i można o nim same superlatywy pisać i mowić.

Aktualnie przebywa w domu tymczasowym i czeka na kochającego nowego Pana lub Panią.

Diego jest zaszczepiony,zachipowany i wykastrowany, jest podopiecznym Fundacji Kastor.

Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną,podpisanie umowy adopcyjnej oraz pozwolenie na charta.

Diego znalazł już kochający dom. Powodzenia chłopaku!

SAURON - ogniście płowy chart

09 marca 2014

Sauron to duży i piękny chart w typie greyhounda.
Jest młodym psem,ok 3 letnim,wysokość w kłębie 75 cm,waga 33 kg.
Sauron spragniony jest opieki i obecności człowieka,w domu tymczasowwym za opiekunką chodzi krok w krok,uwielbia się przytulać,bawić ,jest bardzo ufny.
Jego ulubionym meblem w domu jest miękka kanapa.
Sauron zna podstawowe komendy,umie chodzić na smyczy,utrzymuje czystość w domu,zostaje sam w domu gdy jest taka konieczność,ale zdarza mu się znaleźć sobie z nudów zajęcie,min po psiemu "przeczytał" dosyć dokładnie książkę ;)
Sauron świetnie dogaduje się z innymi psami i sukami,spokojnie może być drugim psem w rodzinie.Do kotów ma stosunek neutralny.
Sauron jest odrobaczony,zaszczepiony,zachipowany i wykastrowany.
Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedaopcyjną,podpisanie umowy adopcyjnej i posiadanie pozwolenia na charta.
.
Sauron zamieszkał pod Warszawą,swoją nową Rodzinę zachwycił cudownym charakterem i postawą wobec ludzi i innych psów.
Życzymy powodzenia na wspólnej drodze życia!

Jula - charcie dziecko

12 maja 2014

Jula to 7 miesięczny mieszaniec charta.
Jest średniej wielkości psem, ma około 56 cm w kłębie, już raczej nie rośnie. Jest dość masywna i ciężka w porównaniu z whippetem. Najprawdopodobniej jest mieszańcem charta polskiego z whippetem.  
Wychowuje się od szczeniaka z whippetami, w związku z czym nabrała przekonania, że jest whippetem. Uwielbia się przytulać, leżeć na kolanach.
Jula jest psem o wspaniałym charakterze: ciepła, wylewna i urocza. Jest bardzo zrównoważona, nie boi się niczego,a na nowości reaguje zaciekawieniem. Bez problemu jeździ samochodem, odnajduje się w tłumie i dużej ilości psów, nie płacze, nie robi kłopotów, po prostu kładzie się spać, albo spokojnie obserwuje. Świetnie dogaduje się whippetami, ma bardzo dobry stosunek do innych psów, zaczepia je do zabawy. Nie ma w niej cienia agresji. Kotów nie poznała.
Jula jest chartem zatem lubi biegać, jednak nie wykazuje tendencji do polowania, nie interesują ją bieganie za czymś ani ucieczki sprintem na duże odległości. Po prostu robi sobie sama swoje małe biegi wkoło. Codziennie spaceruje bez smyczy i na smyczy.
Jest bardzo pojętna i mądra, wyważona i myśląca.
W tej chwili jest jeszcze szczeniakiem, i to w trudnym okresie, więc zdarza się, że nie reaguje na wołanie, dużo też gryzie i potrafi zniszczyć to i owo. Przyszły właściciel musi się liczyć z tym, że nie przeszła szkolenia, a do tego przywykła do spania na kanapach i w łóżku.
Potrzebuje osoby która ją wychowa, nauczy komend, będzie z nią dużo pracować i będzie w stanie poświęcić jej wiele czasu, ponieważ Jula uwielbia robić coś i bardzo łatwo się nudzi. A kiedy się nudzi to potrafi niszczyć.
Szukamy dla Juli kochającego domu, najlepiej z ogrodem bo Jula kocha ogród i przestrzeń.
Jula może zamieszkać również w mieszkaniu,pod warunkiem że przyszły właściciel zapewni jej codzienne długie spacery i wycieczki. ieszkanie w bloku i codzienne długie spacery i wycieczki.
Zatem priorytetem nie jest dom z ogrodem a dużo czasu i chęci do wychowania psa i przebywania z nim, uczynienia go częścią swojego życia.
Naszym marzeniem jest by Jula trafiła do domu w którym będzie traktowana jak dziecko, zabierana na wycieczki i wakacje, do miasta i do parku, nad morze i w góry, gdziekolwiek, byle wszędzie razem.
Preferujemy dom bez małych dzieci,ze starszymi Jula bez problemu się dogada i będzie im chętnie towarzyszyć na wspólnych spacerach.
Nie wyobrażamy sobie też, by Jula miała siedzieć cały dzień sama, bez człowieka.
Potencjalny właściciel Juli będzie musiał ją wysterylizować oraz zgodzić się na wizytę przedadopcyjną.
Szukamy osoby, która będzie chętnie utrzymywała z nami kontakt, dzwoniła, wysyłała zdjęcia.

Jula ujęła za serce swoją tymczasową Rodzinę tak mocno,że zostaje z nią na zawsze!
Bardzo nas ucieszyła ta wiadomość,wszystkiego najlepszego życzymy !

Leon - uroczy pręgus w typie greya

28 stycznia 2015

Historia Leona nie jest oryginalna. Masakrycznie wychudzony, zapchlony i bezdomny. Trafił do domu tymczasowego i gdy już wydawało się, że pasmo nieszczęść dla tego psa dobiegło końca, okazało się, że Leon jest chory na odkleszczową chorobę ? babeszjozę. Dzięki natychmiastowej reakcji Leon wyszedł z choroby obronną łapą. Teraz bezpieczny i zdrowy czeka na nowy dom.

Leon jest ok. 4 letnim psem w typie charta. Waży 30 kg i m ok. 70 cm w kłębie. Pręgowany, z białą plamką na piersi.

Po bliższym poznaniu okazało się, że Leon to dusza towarzystwa - bardzo kocha ludzi i uwielbia spędzać z człowiekiem czas czy to na zabawie czy ćwiczeniach. Pieszczoch jakich mało. Leon zna również podstawowe komendy (siad waruj zostań), chodzenie na smyczy jeszcze nie jest idealne. Leon ma dobry kontakt z innymi psami, śmiało może zamieszkać z inną suczką , nie ma jednak szansy, aby dogadał się z kotem. W samochodzie to psi ideał, również miejska komunikacja nie jest mu straszna. Potrafi sam zostawać w domu i nie niszczy nic w mieszkaniu.

Leon jest odrobaczony, zaszczepiony, zachipowany i wykastrowany.

Czeka na człowieka, który go pokocha.

Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną,podpisanie umowy oraz wyrobienie pozwolenia na charta.

Leon już znalazł swoje miejsce na ziemi i kochającą Panią, zamieszkał w Łodzi.

Powodzenia na nowej drodze życia ! :)

Scooby - chartowata radość życia

24 lutego 2014

Scooby to młodziutki około 2 letni pies, o chartowatej budowie, który przebywa w schronisku od ponad roku.
To bardzo pozytywny psiak, uwielbia się przytulać i przebywać z człowiekiem. Scooby nie zna komend i wymaga podstawowego szkolenia.
Scoobie potrzebuje opiekuna, aktywnego, konsekwentnego,który jest w stanie poświęcić mu trochę czasu.To naprawdę fajny, kontaktowy i przytulaśny pies.
W stosunku do psów i suk bardzo przyjacielski,może być drugim psem w rodzinie.
Pies jest wykastrowany i zaszczepiony na wściekliznę.


Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjna i podpisanie umowy adopcyjnej.

Scooby przebywa na śląsku.

Scooby już ma kochająca Panią i jest szczęśliwy.

Charlie - przystojny brunet

13 lutego 2014

Charlie to elegancki czarny chart z białym krawatem.

Wzrost 63 cm w kłębie,waga 25 kg,wiek ok 2 lat.

Jak na gentlemana przystało,potrafi zachować się odpowiednio w domu i na dworze.

Pozostawiony sam w domu utrzymuje czystość i nic nie niszczy,choć czasem potrafi coś spsocić.

Może śmiało zamieszkać z innym psem,a nawet kotem,jest tolerancyjny. Ma mały instynkt łowiecki,gołębie spotykane na spacerze kompletnie go nie interesują.

Bardzo lubi dzieci i zabawy,ale ze względu na swe gabaryty i skoczność nie nadaje się do domu z dziećmi poniżej 6 roku życia.

Charlie potrafi chodzić na smyczy,choć czasami zdarza mu się pociągnąć,systematyczna praca z psem wyeliminuje ten problem.

Charli jest zdrowy,zaszczepiony,odrobaczony,zachipowany i wykastrowany.

Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną oraz wyrobienie pozwolenia na charta.

Charlie zamieszkał na Podkarpaciu razem ze swoją nową Rodziną.

Powodzenia przystojniaku!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>