Charty do adopcji

Lou - wyjątkowa suczka mix -chart

05 września 2015

Lou to młoda, ok 3-4 letnia suczka mix charta, wysokość w kłębie ok 65 cm.
Jest bardzo przyjacielska i nastawiona na współpracę z człowiekiem. Świetnie się nadaje do domu lubiącego aktywny wypoczynek, gdyż kocha ruch, spacery i zabawy! Radość sprawia jej aportowanie piłeczki jak i zabawy z innymi psami. Lubi być w centrum zainteresowania i sama potrafi się upomnieć o przytulenie czy głaskanie, bo podchodzi i kładzie opiekunowi głowę na dłoniach.

Pozostawiona sama w domu utrzymuje czystość, ładnie chodzi na smyczy, nie wybrzydza przy jedzeniu i z apetytem je suchą karmę, nie ma alergrii.

Jest charcią damą, bo nie lubi zimna i deszczu, w tak pogodę na pewno wybierze leżenie na miękkiej kanapie niż długie spacery.

Lou została zaatakowana przez inną sukę i w efekcie straciła końcówkę ucha, co absolutnie nie ma żadnego wpływu na życie i zdrowie suczki, a czyni ją dodatkowo wyjatkową i jedyną w swoim rodzaju. Lou świetnie dogaduje się z psami i uległymi sukami, nie może zamieszkać w domu razem z kotami czy innymi małymi zwierzętami. Będzie też świetną towarzyszką zabaw starszych dzieci.

Lou jest wysterylizowana,zachipowana,zaszczepiona i odrobaczona.

Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną,podpisanie umowy adopcyjnej i wyrobienie pozwolenia na utrzymywanie charta.

Lou obecnie przebywa w domu tymczasowym pod Poznaniem i czeka na człowieka,który ją pokocha.

Kontakt:

tel: 601 319 856

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Share
   

Azar - młody i wesoły charci mix

28 sierpnia 2014

Azar jest młodym mieszańcem charta. Chłopak ma ok. 9-12 mies, piękne białe zęby i szczeniackie zachowania. Jest dużym psem, w kłębie ma ok. 70 cm, waży 26 kg. Wygląd może świadczyć o tym, że miał kiedyś w swoich przodkach jakiegoś charta polskiego. W tej chwili jeszcze ciut chudy, z matową i zniszczoną sierścią. Ma obłędnie wielkie, czasami sterczące uszy. Azar psi dzieciak, beztroski, wyluzowany - teraz - bo niektóre zachowania świadczą o tym, że człowiek nie od początku był dla niego synonimem bezpieczeństwa. Azar delikatnie kuli się na podniesioną rękę - widocznie nie raz doświadczył z jej strony krzywdy. Jednak mimo tego, w stosunku do człowieka nie jest zahukanym i wylęknionym psem. Natomiast niepewność i lęk wzbudzają w nim wszelkie nowe okoliczności przyrody - np. szelest wody w studzience kanalizacyjnej na ulicy, jakieś nieznane huki czy podłoga u pani weterynarz, na pewno nigdy nie był psem domowym, psem o którego dbano. Wszystko jest dla niego nieznane i jest wooow z domieszką lęku. Azar jest kontaktowy i przyjaźnie nastawiony do świata ludzkiego. Uwielbia kontakt z człowiekiem, wtula się pod rękę i domaga pieszczot. Gdy zwróci się na niego uwagę Azar wybucha wulkanem miłości i szczęścia - kładzie się wtedy na pleckach, wygina śmiało ciało i wywija swoimi długaśnymi łapami nie wiedząc co jeszcze ze sobą zrobić. Zupełnie łagodny i spolegliwy. Jest takim młodym nieokrzesanym wariatem. uroczy i kochany, nie można obok niego przejść obojętnie. Energiczny i wesoły, uwielbia szaleństwa, to taki skory do psot i harców wesołek. Widać, że nie był niczego uczony, pierwsze wyjście na smyczy nie zaskutkowało niczym, teraz powoli uczymy się, że szelki nie parzą, a na smyczy da się chodzić. Azar boi się wskoczyć do samochodu - trzeba go wnieść - ale podczas jazdy jest bardzo grzeczny i spokojnie siedzi. W ciągu najbliższych dni poznamy jego stosunek do innych zwierząt.
Azar przebywa w Jędrzejowie (świętokrzyskie)


Odpchlenie: tak (26.08 )
Odrobaczenie: tak (26.08 )
Szczepienia: wkrótce
Kastracja: wkrótce
Czip:
tak

Azar znalazł już swój kochający dom.

 

 

Share