Charty w potrzebie - Zwierzęta do adopcji

Przedstawiamy tu psy do adopcji. Dokładamy wszelkich starań, aby opis wyglądu i charakteru każdego zwierzęcia był jak najbardziej rzetelny, jednak nie ma gwarancji, że zwierzę nie wykaże nigdy dodatkowych cech. To co piszemy o charakterze przedstawianych zwierząt jest  obserwacją jego opiekunów, w warunkach w jakich ono obecnie się znajduje. Mokka szuka swojego kochającego domu

05 września 2015

Mokka to młoda, około roczna chartopodobna suczka średniej wielkości ( 55 cm w kłębie) krótkowłosa,znaleziona 27 sierpnia 2015 w Istebnej.

Numer ewidencyjny: 430/2015.
Kontakt w sprawie adopcji:
Zosia: 508-063-271 /kontakt telefoniczny po godzinie18:00 lub SMS
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Ania 699-682-482
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jeśli nie zgłosi się właściciel psiak będzie do adopcji po 14 dniowej kwarantannie.
Share

Sara - dojrzała dama mix-chart

05 września 2015

Sara to suczka w wieku ok 8 lat,wysterylizowana.

Przyjechała do nas z raną na nodze i guzem w okolicy mostka.Guz jest już usunięty,a rana na nodze goi się.
Suczka dochodzi powoli do siebie,ponieważ była bardzo wychudzona,na spacerach ma coraz więcej energii,widać ,że z dnia na dzień czuje się coraz lepiej.
Sara zgadza się z innymi psami, z dziećmi nie ma problemu,pięknie chodzi na smyczy, wychodzi z wolontariuszami na spacery.
Jest spokojną suczką wiec mogłaby mieszkać zarówno w domu jak i mieszkaniu.
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej.
Kontakt w sprawie adopcji:
telefon -  43 828 36 46
mail     -   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Share

Lou - wyjątkowa suczka mix -chart

05 września 2015

Lou to młoda, ok 3-4 letnia suczka mix charta, wysokość w kłębie ok 65 cm.
Jest bardzo przyjacielska i nastawiona na współpracę z człowiekiem. Świetnie się nadaje do domu lubiącego aktywny wypoczynek, gdyż kocha ruch, spacery i zabawy! Radość sprawia jej aportowanie piłeczki jak i zabawy z innymi psami. Lubi być w centrum zainteresowania i sama potrafi się upomnieć o przytulenie czy głaskanie, bo podchodzi i kładzie opiekunowi głowę na dłoniach.

Pozostawiona sama w domu utrzymuje czystość, ładnie chodzi na smyczy, nie wybrzydza przy jedzeniu i z apetytem je suchą karmę, nie ma alergrii.

Jest charcią damą, bo nie lubi zimna i deszczu, w tak pogodę na pewno wybierze leżenie na miękkiej kanapie niż długie spacery.

Lou została zaatakowana przez inną sukę i w efekcie straciła końcówkę ucha, co absolutnie nie ma żadnego wpływu na życie i zdrowie suczki, a czyni ją dodatkowo wyjatkową i jedyną w swoim rodzaju. Lou świetnie dogaduje się z psami i uległymi sukami, nie może zamieszkać w domu razem z kotami czy innymi małymi zwierzętami. Będzie też świetną towarzyszką zabaw starszych dzieci.

Lou jest wysterylizowana,zachipowana,zaszczepiona i odrobaczona.

Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną,podpisanie umowy adopcyjnej i wyrobienie pozwolenia na utrzymywanie charta.

Lou obecnie przebywa w domu tymczasowym pod Poznaniem i czeka na człowieka,który ją pokocha.

Kontakt:

tel: 601 319 856

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Share

POMOCY!!!!!!!!!!!! SUNI W SCHRONISKU W RADYSACH!!!!!!

23 stycznia 2015

Suni Celebrytka, trafiła do schroniska w Radysach koło Białej Piskiej. Suni jest niezwykle wrażliwa i w stresie obgryza sobie ogon. Wyobraźcie sobie miejsce z 2 500 psów. Czy ktoś pomyśli,że charty nie mają tkanki tłuszczowej i żadnej osłony przed zimnem??? Czy w naszym kraju nie ma jednej rodziny,która przyjęła by tak wspaniałego członka rodziny????????!!!
Czy pozwolicie aby Suni zamarzła, albo odeszła z tęsknoty albo z ran po samookaleczeniu !!!
Piękna, niezależna,inteligentna
Tymi słowami należy zdefiniować tę suczkę. Ma 2 lata. Od szczeniaka wychowywana w domu, nauczona życia w rodzinie ,ulubione miejsca to fotel,lub miejscówka przy kaloryferze. Jest typem silnej osobowości, choć nie przejawia agresji potrafi dopiąć swego. W pełni z socjalizowana z innymi psami.. Mentalny szczeniak,skory do zabawy i wygłupów. Stale się uczy. Niezwykle skoncentrowana na zadaniach. Na spacerach reaguje na przywołanie. Uwielbia biegać za ptakami. Wygląda na to,że koty są jej obojętne, ale nie dotyczy to kocich misek, których będzie strzegła.

Suni jest wysterylizowana i zaszczepiona.

W przypadku adopcji niezbędne będzie pozwolenie na utrzymywanie charta/mieszańca charta

kontakt tel: 506 268 506

Share

Szejk - czeka aż go ktoś pokocha

09 maja 2014

Szejk to psiak o smutnym, a jednocześnie błagającym spojrzeniu. Jak on może być szczęśliwy ?! 3 razy zwracany z adopcji, powoli popada w depresję. Z dnia na dzień traci nadzieje na to, że jeszcze ktoś pokocha go tak bardzo, jak na to zasługuje. To przykre, że Szejk nie wie co to bezpieczeństwo i stabilizacja, Traktowany jak zabawka, przerzucana z kąta w kąt. Tylko dlaczego ??? Przecież on darzył każdego z tych ludzi zaufaniem, a swoje serduszko, przepełnione miłością, oddawał w całości, aby uszczęśliwić swoich właścicieli. Wiele razy słyszał o współczuciu, ale on tego nie potrzebuje, on potrzebuje miłości i ciepła, czyli tego, co przez lata mu odbierali, grając na jego uczuciach.

Przyjedź, spójrz mu w oczy i powiedz : '' Już zawsze będziemy razem " , tylko wtedy możecie zobaczyć co to jest szczęście?


Kontakt w sprawie adopcji:
telefon 41-361-67-24

mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Share

Nelo - szuka ludzi,którzy go pokochają

21 maja 2013

Nelo to około 7 letni pies niezwykle otwarty, przyjacielski dla wszystkich ludzi i zwierząt. 
Podporządkowuje się człowiekowi , jest uległy, a co najważniejsze -to prawdziwy pieszczoch, bardzo potrzebujący bliskości człowieka, przytuleń, głasków.
Nie zauważyliśmy u niego złych cech charakteru, skorygowania może wymagać jedynie lekka "nachalność" w proszeniu o pieszczoty, wynikająca z osamotnienia i braku należytej ilosci kontaktu z człowiekiem, a także ekspansywność przy jedzeniu - wygłodzony Nelo chętnie pochłonąłby każdą ilość jedzenia. 
Nelo pomimo iż nie jest już młodzieniaszkiem, wydaje się energiczny , widać, że ma pasję do biegania i brykania, jest skoczny, wykorzystuje swoją szczupłą sylwetkę.
Być może poprzedni, niezbyt przewidujący opiekun nie potrafił należycie rozładować potrzeby ruchu psa, nie zabezpieczając też należycie terenu ,co przy charakterystycznej dla Nelo samodzielności i żywotności zaskutkowało tym, że pies oddalił się i nie potrafił już wrocić do domu. 
Niestety Nelo stracił lewe ucho,gdyż potrafi się przeciskać przez szczeliny i tym sposobem przedostał się do boksu obok i został pogryziony przez innego psa.
Nelo to dobry pies, nie zasługuje na osamotnienie i spędzenie reszty życia w schronisku.
Pies jest zaszczepiony , zaczipowany , będzie też wykastrowany przed adopcją , potrafi chodzić na smyczy , jest grzeczny,dogaduje się z suniami , jeśli chodzi o samce,to różnie.Kontakt w sprawie adopcji:

Kasia 503 652 679 (od poniedziałku do piątku 9-19:sobota 9-14)

Ania 505105026
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Share

Zoran - uroczy misiek być może ze szlachetnymi przodkami

25 października 2012

Zoran to mieszaniec, najprawdopodobniej w przodkach ma wilczarza - głowa, ułożenie uszu, piękny ogon, noszony po charciemu.
Jest bardzo młody - niewiele ponad rok, bardzo wesoły, nie agresywny do psów, bardzo posłuszny, bardzo szybko się uczy.
Jest na prawdę bardzo posłuszny :-) chodzi na palec - pokazujesz mu Zoran tu i on tam idzie, machając ogonem. To wspaniały pies.
Jest po wypadku - ma stare złamanie kości ramiennej, które samo się zrosło... Dlatego łapka nie ma pełnego wykroku, staw jest nieco sztywny.
Będziemy go jeszcze konsultować u chirurga, może jeszcze można usunąć wystające, źle przyrośnięte fragmenty kości, żeby lepiej mu się chodziło. Bardzo pragnie domku ;-)

FUNDACJA WZAJEMNIE POMOCNI
wzajemniepomocni.pl
Kontakt:
Małgorzata 0-602-185-497
Izabella 0-668-78-09-29

 

Share